AC/DC CONVERTER 15V 1005W
Product Attributes:
Series PJA (1000W)
Product Status Active
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 67 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 1005W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 85%
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.45" L x 5.91" W x 2.40" H (240.0mm x 150.1mm x 61.0mm)
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Standard Number -
TT-DKEY-1776-PJA1000F-15-ND
Cosel USA, Inc.
1 1
Cosel USA, Inc. 1776-PJA1000F-15-ND
Sku: TT-DKEY-1776-PJA1000F-15-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 15V 1005W
Product Attributes:
Series PJA (1000W)
Product Status Active
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 67 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 1005W
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 85%
Mounting Type Chassis Mount