AC/DC CONVERTER 24V 300W
Product Attributes:
Series GMA (300W)
Product Status Active
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 12.5 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 300W
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency 93%
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.44" H (101.6mm x 50.8mm x 36.6mm)
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Standard Number -
TT-DKEY-1776-GMA300F-24-J3-ND
Cosel USA, Inc.
1 1
Cosel USA, Inc. 1776-GMA300F-24-J3-ND
Sku: TT-DKEY-1776-GMA300F-24-J3-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Product Attributes:
Series GMA (300W)
Product Status Active
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 12.5 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Current - Output 4 -
Current - Output 5 -
Current - Output 6 -
Power (Watts) 300W
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency 93%
Mounting Type Chassis Mount