DIODE ZENER ARRAY 20V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Supplier Device Package TO-236AB
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB84-C20,215TR-ND,1727-BZB84-C20,215CT-ND,1727-BZB84-C20,215DKR-ND
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB84-C20,215TR-ND,1727-BZB84-C20,215CT-ND,1727-BZB84-C20,215DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB84-C20,215TR-ND,1727-BZB84-C20,215CT-ND,1727-BZB84-C20,215DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT23
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms