DIODE ZENER ARRAY 12V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Supplier Device Package TO-236AB
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB84-C12,215TR-ND,1727-BZB84-C12,215CT-ND,1727-BZB84-C12,215DKR-ND
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB84-C12,215TR-ND,1727-BZB84-C12,215CT-ND,1727-BZB84-C12,215DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB84-C12,215TR-ND,1727-BZB84-C12,215CT-ND,1727-BZB84-C12,215DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT23
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms