DIODE ZENER ARRAY 22V SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package TO-236AB
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB84-B22,215TR-ND,1727-BZB84-B22,215CT-ND,1727-BZB84-B22,215DKR-ND
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB84-B22,215TR-ND,1727-BZB84-B22,215CT-ND,1727-BZB84-B22,215DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB84-B22,215TR-ND,1727-BZB84-B22,215CT-ND,1727-BZB84-B22,215DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 22V SOT23
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms