DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT323
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±5%
Power - Max 180 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -
Grade Automotive
Qualification AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Supplier Device Package SOT-323
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB784-C4V7,115TR-ND,1727-BZB784-C4V7,115CT-ND,1727-BZB784-C4V7,115DKR-ND
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB784-C4V7,115TR-ND,1727-BZB784-C4V7,115CT-ND,1727-BZB784-C4V7,115DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB784-C4V7,115TR-ND,1727-BZB784-C4V7,115CT-ND,1727-BZB784-C4V7,115DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT323
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tolerance ±5%
Power - Max 180 mW
Operating Temperature -
Grade Automotive
Qualification AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-70, SOT-323
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms