TIP CHISEL 5.2 X 6MM
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tip Type Soldering
Tip Shape Chisel
Height 0.031" (0.80mm)
Width 0.205" (5.20mm)
Length 0.236" (6.00mm)
Diameter -
Tip Chip Size -
Temperature Range 842°F (450°C)
For Use With/Related Products FX-100
TT-DKEY-1691-T31B-01D52-ND
American Hakko Products, Inc.
1 1
American Hakko Products, Inc. 1691-T31B-01D52-ND
Sku: TT-DKEY-1691-T31B-01D52-ND
Description of product
TIP CHISEL 5.2 X 6MM
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Tip Type Soldering
Tip Shape Chisel
Height 0.031" (0.80mm)
Width 0.205" (5.20mm)
Length 0.236" (6.00mm)
Diameter -
Tip Chip Size -