SENSOR CARBON MONOXIDE USB OUT
Product Attributes:
Series DGS2 970
Product Status Active
Type Carbon Monoxide (CO)
Accuracy 15%
Output USB
Operating Temperature -20 C ~ 40 C
Voltage - Supply 2.6V ~ 3.6V
Current - Supply 10mA
Oxygen Range -
TT-DKEY-1684-970-100-ND
SPEC Sensors (a division of Interlink Electronics)
SPEC Sensors (a division of Interlink Electronics) 1684-970-100-ND
Sku: TT-DKEY-1684-970-100-ND
Description of product
SENSOR CARBON MONOXIDE USB OUT
Product Attributes:
Series DGS2 970
Product Status Active
Type Carbon Monoxide (CO)
Accuracy 15%
Output USB
Voltage - Supply 2.6V ~ 3.6V
Current - Supply 10mA