EVAL BOARD FOR MPQ7200-AEC1
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Current - Output / Channel 1.2A
Outputs and Type 1 Non-Isolated Output
Voltage - Output 3V ~ 15V
Features Dimmable
Voltage - Input 6V ~ 20V
Contents Board(s)
Utilized IC / Part MPQ7200-AEC1
TT-DKEY-1589-EVQ7200-L-00B-ND
Monolithic Power Systems Inc.
1 1
Monolithic Power Systems Inc. 1589-EVQ7200-L-00B-ND
Sku: TT-DKEY-1589-EVQ7200-L-00B-ND
Description of product
EVAL BOARD FOR MPQ7200-AEC1
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Voltage - Output 3V ~ 15V
Features Dimmable
Voltage - Input 6V ~ 20V