63ff4f202e0cd6bdd6efc5e8 Cornell Dubilier / Illinois Capacitor 1572-DSF207Q3R0-ND https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/63ff4f212e0cd6bdd6efc645/mfg_dsf_2pin.jpg
200F 3.0V 30*50
Product Status Active
Capacitance 200 F
Tolerance -10%, +30%
Voltage - Rated 3 V
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
TT-DKEY-1572-DSF207Q3R0-ND
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
1 1
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor 1572-DSF207Q3R0-ND
Sku: TT-DKEY-1572-DSF207Q3R0-ND
Description of product
200F 3.0V 30*50
Product Status Active
Capacitance 200 F
Tolerance -10%, +30%
Voltage - Rated 3 V
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)