EC FAN AXIAL 92X92X38MM 120 TO 2
Product Attributes:
Series LPT92A99
Product Status Active
Voltage - Rated 115/230VAC
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Width 38.00mm
Air Flow 50.0 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure 0.330 in H2O (82.2 Pa)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Features Auto Restart, Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Noise 43.0dB(A)
Power (Watts) 4.80W, 5.20W
RPM 3850 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -
Operating Temperature -
Approval Agency -
Weight -
TT-DKEY-1570-LPT92A99-BTHR-ND
Mechatronics Fan Group
1 1
Mechatronics Fan Group 1570-LPT92A99-BTHR-ND
Sku: TT-DKEY-1570-LPT92A99-BTHR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series LPT92A99
Product Status Active
Voltage - Rated 115/230VAC
Width 38.00mm
Air Flow 50.0 CFM (1.40m³/min)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 43.0dB(A)
Power (Watts) 4.80W, 5.20W