MMIC SWITCH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Type ISM
Topology Reflective
Circuit SP4T
Frequency Range 0Hz ~ 44GHz
Isolation 34dB
Insertion Loss 2.6dB
Test Frequency 44GHz
P1dB 28.5dBm
IIP3 51dBm
Features DC Blocked
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 22-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package 22-QFN (3x3)
TT-DKEY-1465-MASW-011199-TR0500TR-ND,1465-MASW-011199-TR0500CT-ND,1465-MASW-011199-TR0500DKR-ND
MACOM Technology Solutions
1 1
Sku: TT-DKEY-1465-MASW-011199-TR0500TR-ND,1465-MASW-011199-TR0500CT-ND,1465-MASW-011199-TR0500DKR-ND
Description of product
MMIC SWITCH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
RF Type ISM
Topology Reflective
Circuit SP4T
Frequency Range 0Hz ~ 44GHz
Isolation 34dB
Insertion Loss 2.6dB
Test Frequency 44GHz
P1dB 28.5dBm
IIP3 51dBm
Features DC Blocked
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V