RES 120 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-13-MFR25SFTF52-120RCT-ND,13-MFR25SFTF52-120RTB-ND
YAGEO 13-MFR25SFTF52-120RCT-ND,13-MFR25SFTF52-120RTB-ND
Sku: TT-DKEY-13-MFR25SFTF52-120RCT-ND,13-MFR25SFTF52-120RTB-ND
Description of product
RES 120 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial