RES 82 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-13-MFR-25FTE52-82RCT-ND,13-MFR-25FTE52-82RTB-ND
YAGEO 13-MFR-25FTE52-82RCT-ND,13-MFR-25FTE52-82RTB-ND
Sku: TT-DKEY-13-MFR-25FTE52-82RCT-ND,13-MFR-25FTE52-82RTB-ND
Description of product
RES 82 OHM 1% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial