RES 1.5K OHM 1% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-13-MFR-12FTF52-1K5CT-ND,13-MFR-12FTF52-1K5TB-ND
YAGEO 13-MFR-12FTF52-1K5CT-ND,13-MFR-12FTF52-1K5TB-ND
Sku: TT-DKEY-13-MFR-12FTF52-1K5CT-ND,13-MFR-12FTF52-1K5TB-ND
Description of product
RES 1.5K OHM 1% 1/6W AXIAL
Product Attributes:
Series MFR
Product Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial