RES 220 OHM 1% 0.6W AXIAL
Product Attributes:
Series MF0
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-13-MF0207FRE52-220RTR-ND,13-MF0207FRE52-220RCT-ND
YAGEO 13-MF0207FRE52-220RTR-ND,13-MF0207FRE52-220RCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-MF0207FRE52-220RTR-ND,13-MF0207FRE52-220RCT-ND
Description of product
RES 220 OHM 1% 0.6W AXIAL
Product Attributes:
Series MF0
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial