RES 3.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-13-CFR-50JB-52-3R3-ND
1 1
YAGEO 13-CFR-50JB-52-3R3-ND
Sku: TT-DKEY-13-CFR-50JB-52-3R3-ND
Description of product
RES 3.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial