RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Failure Rate -
TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-1KTR-ND,13-CFR-25JR-52-1KCT-ND
YAGEO 13-CFR-25JR-52-1KTR-ND,13-CFR-25JR-52-1KCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-CFR-25JR-52-1KTR-ND,13-CFR-25JR-52-1KCT-ND
Description of product
RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial