CBL RIBN 26COND 0.025 CLEAR FEET
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 26
Pitch 0.025" (0.64mm)
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge 30 AWG
Conductor Strand -
Shielding Unshielded
Jacket Color Clear
Ribbon Thickness 0.026" (0.66mm)
Ribbon Width 0.650" (16.51mm)
Jacket (Insulation) Material -
Voltage 300 V
Operating Temperature -65°C ~ 260°C
Ratings -
Features -
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-1233-482W101-26-250-DS-ND
Cicoil
1 1
Cicoil 1233-482W101-26-250-DS-ND
Sku: TT-DKEY-1233-482W101-26-250-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 26
Pitch 0.025" (0.64mm)
Wire Gauge 30 AWG
Conductor Strand -
Shielding Unshielded
Jacket Color Clear
Ribbon Width 0.650" (16.51mm)
Jacket (Insulation) Material -
Voltage 300 V