CBL RIBN 9COND 0.05 MLTI FOOT
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 9
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge 28 AWG
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Multiple
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 0.450" (11.43mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 300 V
Operating Temperature 105°C
Qualification -
TT-DKEY-123-AWG28-9/F/300-DS-ND
Assmann WSW Components
1 1
Assmann WSW Components 123-AWG28-9/F/300-DS-ND
Sku: TT-DKEY-123-AWG28-9/F/300-DS-ND
Description of product
CBL RIBN 9COND 0.05 MLTI FOOT
Cable Type Flat Cable
Number of Conductors 9
Pitch 0.050" (1.27mm)
Wire Gauge 28 AWG
Shielding Unshielded
Jacket Color Multiple
Ribbon Width 0.450" (11.43mm)
Voltage 300 V
Operating Temperature 105°C