RECTANGULAR, 120VAC, 21W, 500MA,
Product Attributes:
Series CUVEE, DRW-NLT
Product Status Active
Type -
Topology AC DC Converter
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Voltage - Input (Max) 132VAC
Voltage - Output 30 ~ 42V
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) 21 W
Voltage - Isolation -
Dimming -
Features OCP, SCP
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 45°C
Efficiency -
Termination Style Wire Leads
Size / Dimension 2.48" L x 1.26" W x 0.67" H (63.0mm x 32.0mm x 17.0mm)
Approval Agency cURus, FCC
Standard Number -
TT-DKEY-1214-DRW-NLT021/1-CC500-42-ND
Luminus Devices Inc.
1 1
Luminus Devices Inc. 1214-DRW-NLT021/1-CC500-42-ND
Sku: TT-DKEY-1214-DRW-NLT021/1-CC500-42-ND
Description of product
Product Attributes:
Series CUVEE, DRW-NLT
Product Status Active
Type -
Topology AC DC Converter
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Voltage - Input (Max) 132VAC
Voltage - Output 30 ~ 42V
Current - Output (Max) 500mA
Power (Watts) 21 W
Voltage - Isolation -
Dimming -
Features OCP, SCP
Ratings -
Efficiency -
Termination Style Wire Leads