FAN 150MM X 172MM X 38MM 115VAC
Product Attributes:
Series 15038PB
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width 38.00mm
Air Flow 212.0 CFM (5.94m³/min)
Static Pressure 0.865 in H2O (215.6 Pa)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Noise 56.0dB
Power (Watts) 32.00W
RPM 3200 RPM
Termination 3 Terminals
Ingress Protection -
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency -
Weight -
TT-DKEY-12-15038PB-A1L-GP-S0-ND
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-15038PB-A1L-GP-S0-ND
Sku: TT-DKEY-12-15038PB-A1L-GP-S0-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 15038PB
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Width 38.00mm
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 56.0dB
Power (Watts) 32.00W
RPM 3200 RPM
Termination 3 Terminals
Ingress Protection -