FAN 119MM X 38MM 100VAC TERMINAL
Product Attributes:
Series 11938MB
Product Status Active
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Width 38.00mm
Air Flow 102.4 CFM (2.87m³/min)
Static Pressure 0.310 in H2O (77.2 Pa)
Features -
Noise 41.0dB
Power (Watts) 14.00W
RPM 2900 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency -
Weight -
TT-DKEY-12-11938MB-A0N-EA-00-ND
NMB Technologies Corporation
1 1
NMB Technologies Corporation 12-11938MB-A0N-EA-00-ND
Sku: TT-DKEY-12-11938MB-A0N-EA-00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 11938MB
Product Status Active
Voltage - Rated 100VAC
Width 38.00mm
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 41.0dB
Power (Watts) 14.00W
RPM 2900 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -