RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series FWxxA
Product Status Active
Resistance 33 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Fusible, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate -
TT-DKEY-118-FW10A33R0JACT-ND,118-FW10A33R0JATB-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-FW10A33R0JACT-ND,118-FW10A33R0JATB-ND
Sku: TT-DKEY-118-FW10A33R0JACT-ND,118-FW10A33R0JATB-ND
Description of product
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Product Attributes:
Series FWxxA
Product Status Active
Resistance 33 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Fusible, Safety
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial