THERMISTOR NTC ICL 13MM 8 OHM
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 8
Resistance Tolerance ±20%
B25/75 -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Power - Max 3.2 W
Length - Lead Wire 0.94" (24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 13mm
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-118-BN-LG13Y8R0MYB-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-BN-LG13Y8R0MYB-ND
Sku: TT-DKEY-118-BN-LG13Y8R0MYB-ND
Description of product
THERMISTOR NTC ICL 13MM 8 OHM
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 8
Resistance Tolerance ±20%
B Value Tolerance -
B0/50 -
Power - Max 3.2 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 13mm