THERMISTOR NTC ICL 8MM 30 OHM
Product Attributes:
Series BN-LG08Y
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 30
Resistance Tolerance ±20%
B25/75 -
Operating Temperature -40°C ~ 170°C
Power - Max 2 W
Length - Lead Wire 0.94" (24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8mm
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-118-BN-LG08Y300MYB-ND
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-BN-LG08Y300MYB-ND
Sku: TT-DKEY-118-BN-LG08Y300MYB-ND
Description of product
THERMISTOR NTC ICL 8MM 30 OHM
Product Attributes:
Series BN-LG08Y
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 30
Resistance Tolerance ±20%
B Value Tolerance -
B0/50 -
Power - Max 2 W
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 8mm