DAUGHTER CARD 120POS
Number of Positions 120
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)
Number of Rows 12
Features Jackscrew
Contact Finish Tin-Lead
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Color Black
TT-DKEY-1178-HDB-D4-120M046X-ND
Amphenol Aerospace Operations
1 1
Amphenol Aerospace Operations 1178-HDB-D4-120M046X-ND
Sku: TT-DKEY-1178-HDB-D4-120M046X-ND
Description of product
DAUGHTER CARD 120POS
Number of Positions 120
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)