DAUGHTER CARD 120POS
Number of Positions 120
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)
Number of Rows 12
Features Jackscrew
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Black
TT-DKEY-1178-HDB-D4-120M042X-ND
Amphenol Aerospace Operations
1 1
Amphenol Aerospace Operations 1178-HDB-D4-120M042X-ND
Sku: TT-DKEY-1178-HDB-D4-120M042X-ND
Description of product
DAUGHTER CARD 120POS
Number of Positions 120
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)