DAUGHTER CARD 80POS
Number of Positions 80
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)
Number of Rows 8
Features Jackscrew
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Color Black
TT-DKEY-1178-HDB-D4-080M032X-ND
Amphenol Aerospace Operations
1 1
Amphenol Aerospace Operations 1178-HDB-D4-080M032X-ND
Sku: TT-DKEY-1178-HDB-D4-080M032X-ND
Description of product
DAUGHTER CARD 80POS
Number of Positions 80
Number of Positions Loaded All
Pitch 0.070" (1.78mm)