CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 1.18"
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type FFC, FPC
Number of Conductors 12
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 1.180" (29.97mm)
Length - Exposed Ends 0.138" (3.50mm)
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
TT-DKEY-1175-310-12-0030-A-ND
CNC Tech
1 1
CNC Tech 1175-310-12-0030-A-ND
Sku: TT-DKEY-1175-310-12-0030-A-ND
Description of product
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Cable Type FFC, FPC
Number of Conductors 12
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 1.180" (29.97mm)