XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ CSWV
Product Attributes:
Series TG2520SMN
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.8mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
EPSON
Description of product
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ CSWV
Product Attributes:
Series TG2520SMN
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.8mA
Package / Case 4-SMD, No Lead