XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ CSWV
Product Attributes:
Series TG2016SMN
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 26 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
EPSON
Description of product
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ CSWV
Product Attributes:
Series TG2016SMN
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 26 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead