XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series SG5032CCN
Type XO (Standard)
Frequency 4.9152 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 20mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
EPSON
Description of product
XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series SG5032CCN
Type XO (Standard)
Frequency 4.9152 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 20mA
Package / Case 4-SMD, No Lead