XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
Series SG3225CAN
Type XO (Standard)
Frequency 48 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.6mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
EPSON
Description of product
Product Attributes:
Series SG3225CAN
Type XO (Standard)
Frequency 48 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.6mA
Package / Case 4-SMD, No Lead