EMITTER IR 860NM 100MA RADIAL
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Infrared (IR)
Current - DC Forward (If) (Max) 100mA
Radiant Intensity (Ie) Min @ If -
Wavelength 860nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.45V
Viewing Angle 110°
Orientation Top View
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (TA)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Grade -
Qualification -
TT-DKEY-1125-1100-ND
Marktech Optoelectronics
1 1
Marktech Optoelectronics 1125-1100-ND
Sku: TT-DKEY-1125-1100-ND
Description of product
EMITTER IR 860NM 100MA RADIAL
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Infrared (IR)
Wavelength 860nm
Viewing Angle 110°
Orientation Top View