DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
TT-DKEY-112-AZ23B3V3-E3-08TR-ND,112-AZ23B3V3-E3-08CT-ND,112-AZ23B3V3-E3-08DKR-ND
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Sku: TT-DKEY-112-AZ23B3V3-E3-08TR-ND,112-AZ23B3V3-E3-08CT-ND,112-AZ23B3V3-E3-08DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms