SENSOR THROUGH-BEAM 200MM PNP
Product Attributes:
Series EX-Z
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Response Time 500µs
Output Configuration PNP - Open Collector/Light-ON
Light Source Red LED
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Fixed
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
TT-DKEY-1110-EX-Z12FA-P-R-ND
Panasonic Industrial Automation Sales
1 1
Panasonic Industrial Automation Sales 1110-EX-Z12FA-P-R-ND
Sku: TT-DKEY-1110-EX-Z12FA-P-R-ND
Description of product
SENSOR THROUGH-BEAM 200MM PNP
Product Attributes:
Series EX-Z
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Response Time 500µs
Light Source Red LED
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67
Cable Length 78.74" (2m)
Adjustment Type Fixed