THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
Product Attributes:
Series 8711
Product Status Active
Usage Thermally Conductive
Type Transfer Tape
Shape Square
Outline 304.80mm x 304.80mm
Thickness 0.0049" (0.125mm)
Material Acrylic
Adhesive Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color White
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 0.6W/m-K
TT-DKEY-1067-871-125SQ-12(6)-ND
3M (TC)
1 1
3M (TC) 1067-871-125SQ-12(6)-ND
Sku: TT-DKEY-1067-871-125SQ-12(6)-ND
Description of product
Product Attributes:
Series 8711
Product Status Active
Usage Thermally Conductive
Type Transfer Tape
Shape Square
Outline 304.80mm x 304.80mm
Thickness 0.0049" (0.125mm)
Material Acrylic
Adhesive Adhesive - Both Sides
Color White
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 0.6W/m-K