FAN AC 254MM(10") 115V 620CFM
Product Attributes:
Series OA254AN
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Width 89.00mm
Air Flow 600.0 CFM (16.80m³/min)
Static Pressure 0.450 in H2O (112.1 Pa)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise 55.0dB(A)
Power (Watts) 45.00W
RPM 2000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Weight -
TT-DKEY-1053-OA254AN-11-2WB-ND
Orion Fans
1 1
Orion Fans 1053-OA254AN-11-2WB-ND
Sku: TT-DKEY-1053-OA254AN-11-2WB-ND
Description of product
FAN AC 254MM(10") 115V 620CFM
Product Attributes:
Series OA254AN
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Width 89.00mm
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 55.0dB(A)
Power (Watts) 45.00W
RPM 2000 RPM
Termination 2 Wire Leads
Ingress Protection -