FAN AC OA172SAP111TBXC W/F CLA
Product Attributes:
Series OA172SA
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width 51.00mm
Air Flow 235.0 CFM (6.58m³/min)
Static Pressure 0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Features -
Noise 52.1dB(A)
Power (Watts) 35.00W
RPM 3150 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Weight -
TT-DKEY-1053-OA172SAP111TBXF-ND
Orion Fans
1 1
Orion Fans 1053-OA172SAP111TBXF-ND
Sku: TT-DKEY-1053-OA172SAP111TBXF-ND
Description of product
FAN AC OA172SAP111TBXC W/F CLA
Product Attributes:
Series OA172SA
Product Status Active
Voltage - Rated 115VAC
Width 51.00mm
Bearing Type Ball
Fan Type Tubeaxial
Noise 52.1dB(A)
Power (Watts) 35.00W
RPM 3150 RPM
Termination 2 Terminals
Ingress Protection -