DC-DC ISOLATED, 30W, 9~36 VDC IN
Product Attributes:
Series PYBE30 (30W)
Product Status Active
Type Enclosed
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 6A
Power (Watts) 30W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 86%
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.17" L x 2.06" W x 0.75" H (55.0mm x 52.3mm x 19.0mm)
Approval Agency CE
Standard Number 62368-1
TT-DKEY-102-PYBE30-Q24-S5-U-ND
CUI Inc.
1 1
CUI Inc. 102-PYBE30-Q24-S5-U-ND
Sku: TT-DKEY-102-PYBE30-Q24-S5-U-ND
Description of product
Product Attributes:
Series PYBE30 (30W)
Product Status Active
Type Enclosed
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 6A
Power (Watts) 30W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 86%
Mounting Type Chassis Mount