CONN HOUSING 96POS PNL MNT
Product Attributes:
Series DLM
Connector Style -
Number of Positions 96
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 8
Mounting Type Panel Mount
Connector Usage Receptacle
Features Actuating Camshaft Socket, Shielding, Zero Insertion Force (ZIF)
Color -
TT-DKEY-1003-1681-ND
ITT Cannon, LLC
1 1
ITT Cannon, LLC 1003-1681-ND
Sku: TT-DKEY-1003-1681-ND
Description of product
CONN HOUSING 96POS PNL MNT
Product Attributes:
Series DLM
Connector Style -
Number of Positions 96
Pitch 0.100" (2.54mm)