CONN HOUSING 60POS BLACK PNL MNT
Product Attributes:
Series DL
Connector Style -
Number of Positions 60
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 6
Mounting Type Panel Mount
Connector Usage -
Features Actuating Camshaft, Zero Insertion Force (ZIF)
Color Black
TT-DKEY-1003-1097-ND
ITT Cannon, LLC
1 1
ITT Cannon, LLC 1003-1097-ND
Sku: TT-DKEY-1003-1097-ND
Description of product
Product Attributes:
Series DL
Connector Style -
Number of Positions 60
Pitch 0.100" (2.54mm)