CONN HOUSING 96POS BLACK PNL MNT
Product Attributes:
Series DL
Product Status Active
Connector Type Housing for Non-Gendered Contacts
Connector Style -
Number of Positions 96
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 8
Mounting Type Panel Mount
Connector Usage Receptacle
Features Actuating Camshaft Socket, Zero Insertion Force (ZIF)
Color Black
TT-DKEY-1003-1096-ND
ITT Cannon, LLC
1 1
ITT Cannon, LLC 1003-1096-ND
Sku: TT-DKEY-1003-1096-ND
Description of product
Product Attributes:
Series DL
Product Status Active
Connector Style -
Number of Positions 96
Pitch 0.100" (2.54mm)