VARISTOR 27V 20PF 0402
Product Attributes:
Series EZJP
Product Status Active
Maximum AC Volts -
Maximum DC Volts 16 V
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Current - Surge 1 A
Energy -
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 15 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
TT-DKEY-10-EZJ-P0V270RATR-ND,10-EZJ-P0V270RACT-ND,10-EZJ-P0V270RADKR-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-EZJ-P0V270RATR-ND,10-EZJ-P0V270RACT-ND,10-EZJ-P0V270RADKR-ND
Sku: TT-DKEY-10-EZJ-P0V270RATR-ND,10-EZJ-P0V270RACT-ND,10-EZJ-P0V270RADKR-ND
Description of product
VARISTOR 27V 20PF 0402
Product Attributes:
Series EZJP
Product Status Active
Maximum AC Volts -
Maximum DC Volts 16 V
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Current - Surge 1 A
Energy -
Number of Circuits 1