VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM
Product Status Active
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Current - Surge 6 kA
Energy 155J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 450 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
TT-DKEY-10-ERZ-V14D431CS-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-V14D431CS-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-V14D431CS-ND
Description of product
VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM
Product Status Active
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Current - Surge 6 kA
Energy 155J
Number of Circuits 1
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm