VARISTOR 910V 5KA DISC 14MM
Product Status Active
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 745 V
Varistor Voltage (Min) 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Current - Surge 5 kA
Energy 255J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 240 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A911S1-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A911S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A911S1-ND
Description of product
VARISTOR 910V 5KA DISC 14MM
Product Status Active
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 745 V
Varistor Voltage (Min) 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Current - Surge 5 kA
Energy 255J
Number of Circuits 1