VARISTOR 1KV 5KA DISC 14MM
Product Attributes:
Series ZNR®
Product Status Active
Maximum AC Volts 625 V
Maximum DC Volts 825 V
Varistor Voltage (Min) 900 V
Varistor Voltage (Typ) 1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.1 kV
Current - Surge 5 kA
Energy 280J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 220 pF @ 1 kHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A102S1-ND
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A102S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A102S1-ND
Description of product
VARISTOR 1KV 5KA DISC 14MM
Product Attributes:
Series ZNR®
Product Status Active
Maximum AC Volts 625 V
Maximum DC Volts 825 V
Varistor Voltage (Min) 900 V
Varistor Voltage (Typ) 1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.1 kV
Current - Surge 5 kA
Energy 280J
Number of Circuits 1