RES 10K OHM .4W .01% RADIAL
Product Attributes:
SeriesVAR
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)0.310" (7.87mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-Y0706-10KA-ND
in stockINR 2583.54
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0706-10KA-ND
Sku: TT-DKEY-Y0706-10KA-ND
Description of product
RES 10K OHM .4W .01% RADIAL
Product Attributes:
SeriesVAR
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-