RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesWS
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-WS2M33R0JCT-ND,WS2M33R0JTB-ND
in stockINR 62.775
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. WS2M33R0JCT-ND,WS2M33R0JTB-ND
Sku: TT-DKEY-WS2M33R0JCT-ND,WS2M33R0JTB-ND
Description of product
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesWS
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial